Architektúra: Interiérová a Exteriérová fotografia

Charakteristika a využitie architektonických fotografií: počas už viac ako 13 rokov fotografickej pôsobnosti sme si vytvorili náš vlastný, špecifický rukopis fotografovania architektúry. Prvým krokom je dôkladná analýza foteného objektu / priestoru. Počas toho nájdeme tie najzaujímavejšie uhly pohľadu. Kombinujeme výrazné podhľady ale aj nadhľady z tzv. vtáčej perspektívy leteckou fotografiou. V spojení so špičkovou technikou, predovšetkým širokouhlých objektívov ktorými disponujeme, vieme zachytiť i malé priestory doslova veľkolepo. I pri obrovských miestnostiach dbáme na každý detail ako rozloženie stoličiek, kníh, pier a podobne na milimeter presne. Kľúčovým faktorom nášho úspechu je čistota priestoru ktorú sa snažíme dosiahnuť už priamo pri fotení a ak to nie je možné, problémy doľadujeme post-produkčne tzv. retušou. Veľmi typické pre našu tvorbu je kreatívne a zároveň technicky správne využívanie linií daného objektu.

Máme dlhoročné skúsenosti vyplývajúce so spolupráce s veľkým množstvom stavebných firiem, architektov, dizajnérov ale našimi klientmi sú aj spoločnosti, ktoré potrebujú svoje priestory zdokumentovať za účelom propagácie na internete, v katalógoch a podobne. Samozrejmosťou je spolupráca s realitnými kanceláriami, ktoré chcú mať vo svojej ponuke profesionálne nafotené nehnuteľnosti, ktoré ponúkajú a zvýšiť tak ich predajaschopnosť.

Interiérové fotografie pre spoločnosť Monotto

Spolupráca so stavebnou spoločnosťou Monotto patrí medzi naše najobľúbenejšie v obore interiérovej fotografie. Už niekoľko rokov máme možnosť dokumentovať priestory, ktoré vytvárajú väčšinou úplne od základu, teda návrh dizajnu s následnou kompletnou realizáciou. Unikátom tejto spoločnosti je použitie špeciálneho povrchu tvoreného z mikrocementu, ktorý má vo finále akoby betónový vzhľad s ručne vytváranou štruktúrou. Povrch je teda bezšpárový čo najmä pri kúpeľniach vytvára jedinečný vzhľad. Spojenie väčšinou nezvyčajného tmavého povrchu so svetlým drevom nábytku a štýlovým LED osvetlením nám vytvára ideálne podmienky pre fotograficku realizáciu.

Interiérové fotografie pre sieť detských kútikov Time Out

Precestovali sme Slovensko a Česko a nafotili pritom tie najkrajšie detské kútiky o akých sme v našich detských časoch len mohli snívať. Vďaka spoločnosti Time Out sme sa  vrátili naspäť do detstva a doslova štvornožky alebo až plaziac sa po zemi či šmýkajúc sa po tobogánoch sme spolu s deťmi objavovali nové uhly pohľadov pri zachytení týchto až umeleckých priestorov pre detskú zábavu.